Strona Główna Biblioteka

Biblioteka

Biblioteka Publiczna
Gminy Biesiekierz
Filia Biblioteczna w Starych Bielicach


Z nowym rokiem, po miesięcznej przerwie Filia Biblioteczna w Starych Bielicach wznawia swoją działalność. Przerwa ta spowodowana była gruntownym remontem pomieszczeń biblioteki oraz całkowitą wymianą mebli i wyposażenia. Powierzchnia biblioteki zwiększyła się o 13 m2. W jednym pomieszczeniu znajduje się wypożyczalnia a w drugim czytelnia prasy oraz czytelnia internetowa. W czytelni internetowej znajdują się 4 stanowiska komputerowe z nieodpłatnym dostępem do Internetu. Biblioteka systematycznie zaopatrywana jest w nowości wydawnicze. Biblioteka oferuje także szeroki zakres prasy dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych. W swojej działalności uwagę skupia zarówno na młodszych jak i starszych użytkownikach. Planowane są cykliczne zajęcia literacko - plastyczne dla dzieci i młodzieży, lekcje biblioteczne, zajęcia w czasie ferii zimowych oraz wakacji, wycieczki, konkursy. Wszystko to ma na celu popularyzację i upowszechnianie czytelnictwa.
W bibliotece pracują dwie osoby - pani
Agnieszka Maja Rosowska oraz pani Wanda Kamyk. Pani Agnieszka Maja Rosowska pracowała przez ostatnie 10 lat w bibliotece w Biesiekierzu; pani Wanda Kamyk prowadzi filię od początku jej istnienia. Zapraszamy wszystkich chętnych do korzystania ze zbiorów biblioteki.


 

Biblioteka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 18.00

 


 

kontakt:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.